Atnaujinimai (2019.12.01)

Atnaujintos programos „Mintak Brokeris” ir privalomojo draudimo skaičiuoklė „iPCA” – draudikai kartais tyliai išleidžia savo sistemų atnaujinimus, besitikėdami, kad tai niekaip nepaveiks partnerių sistemų, bet taip nutinka retai. Tuo pačiu atlikta ir kitų papildymų/korekcijų/netikslumų taisymų. Vienas iš jų – BTA komiso ataskaitos įkėlimas, kuris iki šiol kėlė didelius galvos skausmus. Ataskaitos įkėlimo laikas pailgėjo, nes ši ataskaita atitinkamai apdorojama prieš importą, siekiant pašalinti nekorektiškai Excel atžvilgiu traktuojamas sumas. Pvz., suma 4.20 Excel (nuo 2010 m versijos) yra traktuojama ne kaip 4,20 Eur, bet kaip šių metų balandžio 20 diena, todėl importas buvo nekorektiškas.

Jei kažkas dar nedrįsta naudotis komiso importo procedūra, kuri padeda suderinti jūsų ir draudiko turimą informaciją, kreipkitės konsultacijų, nes tai labai patogi ir naudinga procedūra, leidžianti labai greitai apdoroti didelius duomenų kiekius ir pamiršti darbą su spausdintom ataskaitom (ir „paukščiavimą” kiekvienos eilutės). Galima importuoti ir apdoroti VISŲ Lietuvoje veikiančių draudimo kompanijų (8) komiso ataskaitas.

Primename, kad jei bendradarbiaujate su Balcia, esate pasirašę priedą dėl galimybės naudotis jų webservisais, lyg ir suteiktos atitinkamos teisės vartotojams, bet skaičiuoklėje vis dar neskaičiuoja jų tarifų – prašome kreiptis į Balcia. Žinoma, išskyrus tuos atvejus, kai skaičiuoklė pastabos laukelyje rašo, kad nenurodytas vartotojo vardas. Tą reikia atlikti pagrindinėje programoje Mintak Brokeris, nuėjus į Žinynai, Darbuotojai ir pridedant Balcia bei susivedant savo turimus prisijungimo vardą ir slaptažodį. Pakeitimai skaičiuoklėje suveikia tik ją perleidus. Skaičiuoklėje atlikti pakeitimai, susiję su pasiūlymų siuntimu e-paštu. Šitie pakeitimai yra aprašyti atnaujintame skaičiuoklės aprašyme (7 psl), kurį galite atsisiųsti skaičiuoklėje paspaudę ant mygtuko su „i” raide. Trumpai – galima siųsti parametrizuotus, automatiškai fomuojamus laiškus fiziniams ir juridiniams asmenims.

Visi reikalauja saugumo, todėl programos atnaujintos naudoti naujausio lygio saugumo protokolus, siunčiant e-laiškus iš programos – iki šiol naudoti žemesnio lygio nustotų veikti artimiausiu metu arba jau nebeveikė tinkamai. Pvz., kas naudoja Outlook365, tai dalis serverių, kurių pasaulyje iš viso keletas tūkstančių, jau atnaujinti, todėl laiškai tai išeina, tai ne, priklausomai į kokį serverį pasijungiama.

Prašome nepamiršti, kad tarifai skaičiuoklėje retais atvejais gali nesutapti su tarifais, rodomais draudikų sistemose, ypač tuo atveju, jei nėra galimybės užregistruoti/atsispausdinti poliso tiesiai iš skaičiuoklės. Todėl prašome, turint galimybę, pasitikrinti ar pateikiamas tarifas sutampa su draudiku, nes dėl žmogiškų ar sisteminių klaidų, parametrizuojant tarifus, draudikas įvelia klaidų, kurių ištaisymas kainuoja ir laiko, ir nervų, ir čia „Mintakas” nelabai turi kuom pagelbėti. Pati skaičiuoklė neturi savyje jokių lentelių, visi tarifai gaunami iš draudikų tiesiogiai.

Priminimas dėl duomenų saugumo – įsitikinkite, ar jūsų serveryje yra formuojamos atsarginės Mintak duomenų bazės kopijos, ar jos tinkamai išsaugomos? Geriausia jas saugoti tinkliniame NAS įrenginyje, kad sugedus serveriui/kompiuteriui, galėtume atstatyti sistemą. T.y., saugoti kitur nei serveris. Taip pat nepamirškite daryti ir pridedamų dokumentų katalogo kopijos (jei segate prie polisų ar kitur papildomą informaciją). Jei kyla klausimų – visada galite pasikonsultuoti tiek su savo IT, tiek su UAB Mintak!