Informacija

Dėl prievolės periodiškai tikrinti partnerius/klientus dėl taikomų tarptautinių sankcijų – yra visokių nuomonių ar tai privaloma brokerių įmonėms. Nesileisime į diskusijas, tik norime pasidalinti įžvalgomis – deja, šiai dienai nėra nemokamų įrankių (ir vargu ar bus), kurių pagalba galėtumėte patikrinti savo klientų bazę iš karto, ne po vieną. Mokamos paslaugos kainuoja nuo 0,05 Eur už vieną užklausą (plius abonementinis mokestis). Taigi, jei kartą per mėnesį patikrinsite visus savo aktyvius klientus, tas kainuos apvalią sumą. Nauji klientai taip pat privalo būti tikrinami. Noriu informuoti, kad ieškome sprendimo kaip palengvinti šį darbą, tačiau nieko aiškaus šiai dienai dar neturime.
Mintak Brokeryje yra galimybė apsirašyti kliento statusą – eilinis, VIP, nepageidaujamas ir t.t. (Sistemos parametruose, puslapis „Sistemos administravimas”, gale, puslapis „Kliento statusas”). Susikurkite naują tipą, pvz., „Sankcionuotas”, pažymėkite, kad jei klientas yra papuoštas tokiu statusu, jam paslaugų teikti negalima ir kad pranešti vadovui. Statusas suteikiamas užėjus į kliento kortelę, pirmas puslapis „Bendra dalis”. Ataskaitos partneriams papildyta galimybe filtruoti sąrašą pagal kliento statusą.
Dėl duomenų saugumo. Kiekvienais metais vis dar pasitaiko atvejų, kai įmonės įsileidžia virusą, kuris užkoduoja MS SQL duomenų bazes ir visas jų atsargines kopijas, kurios saugomos tame pačiame serveryje/kompiuteryje. Tokiu būdu prarandami visi duomenys, kurie buvo saugoti Mintak Brokeryje. Atstatyti galima tik tokiu atveju, jei yra atsarginė duomenų kopija išorinėje saugykloje – nešiojamame diske, nutolusioje saugykloje ar USB flash laikmenoje.

PATARIMAS Nr. 1 – jei duomenis laikote savo serveryje, nesinaudojate debesų paslaugomis, turėkite planą ką darysite, jei prarasite dabar serveryje esančius duomenis. Atnaujinkite duomenų atsarginę kopiją bent kartą per mėnesį išorinėje laikmenoje – nelaimės atveju tai nebus kažkaus baisaus susivesti mėnesio laikotarpio duomenis.
PATARIMAS Nr. 2 – nepasitikėkite esama antvirusine apsauga, kurią gaunate kartu su Windows – ji suteikia apgaulingo saugumo jausmą, bet realiai nesaugo nuo nieko. Esate verslo dalis, todėl ir naudoti turėtumėte verslo apsaugos sistemas. UAB Mintak atstovauja vieną geriausių antivirusinių – Bitdefender verslui, ir gali pasiūlyti tikrai gerus variantus tiek serverio, tiek darbo vietų apsaugai – daugiau nei 10 UADBB tuo įsitikino – jokių problemų nekyla jau daug metų. Kreipkitės ir pateiksime gerą pasiūlymą!