Dėl „Lietuvos draudimo” polisų importo

Gerb. brokeriai,

Norime jums priminti apie galimybę importuotis jūsų sudarytų sutarčių AB „Lietuvos draudimas” duomenis  į „Mintak Brokeris” sistemą.

„Lietuvos draudime” yra sukurtas procesas, kurio metu brokeris turi galimybę gauti duomenis  apie „Lietuvos draudime” brokerio sudarytas sutartis ir importuoti šiuos duomenis į savo IT sistemą. Dėl to sumažėtų jūsų administracinės laiko sąnaudos ir jums nereikėtų papildomai patiems suvedinėti „Lietuvos draudime” sudarytų draudimo sutarčių duomenų į savo informacinę sistemą.

Duomenų eksportas vyksta tokia eiga:

 1. „Lietuvos draudimas” sugeneruoja duomenų eksporto bylą, kuriame yra šie duomenys:
 • Kliento informacija (pavadinimas, kodas, adresas, kontaktai);
 • Poliso informacija (poliso numeris, sudarymo, pabaigos, nutraukimo datos);
 • Brokerio darbuotojo, sudariusio sutartį, vardas, pavardė;
 • Pasirašytos poliso įmokos;
 • Draudimo rūšis ir objektas.
 1. Sugeneruota duomenų eksporto byla saugoma „Lietuvos draudimo” LDVIS sistemoje prie ataskaitų skilties (į sistemą įeinama jungiantis prie TIAWEB); 
 2. Sugeneruotus duomenis priskirtas brokerio vartotojas išsisaugo savo kompiuteryje ir importuoja šiuos duomenis į savo IT sistemą (kaip vyksta duomenų importavimas į brokerio sistemą informaciją jums suteiks „Mintak” atstovai).

„Lietuvos draudimo” duomenų eksporto byla generuojama kas dieną už paskutinių 7 dienų laikotarpį (ir saugomas tik vieną dieną).  Duomenų byla generuojama apie visas brokerio sudarytas sutartis už paskutines 7 dienas.  Prisijungęs vartotojas gali kas dieną duomenų eksporto failą išsisaugoti ir importuoti į „Mintak” sistemą.

Kaip prisijungti prie „Lietuvos draudimo” duomenų eksporto?

 1. Norint sukurti prisijungimą prie „Lietuvos draudimo” duomenų eksporto, brokeris turi pateikti savo statinį (nekintamą) IP adresą (iš kurio jungsis prie duomenų eksporto bylos);
 2. vartotojo vardas, kuriam turi būti suteiktas prisijungimas prie duomenų eksporto bylos, kuriuo jungiasi prie TIAWEB duomenų bazės (t.y. „login’as”).
 1. prisijungimas suteikiamas vienam brokerio vartotojui;
 2. prisijungimas gali būti suteiktas tik tam vartotojui, kuris turi galiojantį TIAWEB prisijungimą (t.y. jei norimas vartotojas neturi prisijungimo, reikia jį užsisakyti).

Šiuos duomenis atsiųskite el.paštu į „Lietuvos draudimą” Viktorijai Župerkienei (viktorija.zuperkiene@ld.lt). Po duomenų pateikimo per 1-2 savaites jūsų brokeris bus prijungtas prie „Lietuvos draudimo” duomenų eksporto proceso.

Dėl visų iškilusių klausimų, nedvejodami susisiekite žemiau nurodytais kontaktais.

Viktorija Župerkienė
Skyriaus vadovė
Verslo pardavimų organizavimo skyrius
Verslo klientų departamentas
_______________________________________
AB „Lietuvos draudimas“ / Part of PZU
J. Basanavičiaus g. 12, LT- 03600, Vilnius
Tel. +370 688 60 698, Mob. +370 687 76 535, el. p. viktorija.zuperkiene@ld.lt
Klientų aptarnavimas tel. 1828, www.ld.lt